Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

Neden Su Arıtma

Hiç birimiz hasta olmak istemeyiz. İnanın bunu temin etmek bize bağlı ve çok kolay. Uzmanlar 4 önemli şeye dikkat etmemizi öneriyor.

  • Yaşadığımız çevre
  • Soluduğumuz hava
  • içtiğimiz su
  • Yediğimiz besinler

Bu 4 önemli unsur temiz ve güvenli olmalıdır. Vücudumuzu ve savunma sistemimizi bir bardağa benzetirsek, içine 3 unsur giriyor. Hava, gıda ve su. Biz havayı niçin soluyoruz? Tabi ki oksijen için. Oysa bu havayla vücudumuza istemediğimiz halde kimyasallar, tozlar, polenler, maytlar, boyalar, hayvan atıkları, mikrop ve virüsler giriyor. Ayrıca gıda alıyoruz. Niçin? Protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller için. Sadece onlar girse iyi.

Su.. Yani yaşamı sürdürebilmemiz için en temel ihtiyaç. Sizinde bildiğiniz gibi yaşam, anne karnında suda başlar, suyla devam eder. Suyun olduğu yerde hayat vardır. Bedenimizin yaklaşık % 70′i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir.

Bu işlerde de suyun çözme kabiliyeti ve su arıtma cihazının eritkenliği en önemli rolü oynar. insan vücudunda hem birbiriyle entegre, hemde birbirinden bağımsız olarak çalışan 100 trilyon civarında hücre olduğunu ve bu hücrelerin yapısındaki protoplazmanın %90′ının su olduğunu düşünürsek tüm bu hücrelere yakılmak için gıda gitmesi gerekmektedir.

Gıdalar vücudumuzda fabrika gibi çalışan hücrelere damarlar yoluyla gider. Bu damarların içi kan ile doludur. Kanın %82′si sudan oluşur. Kısacası suyun önemi ve hayatımızdaki yeri kesinlikle tartışılamaz. içtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise??.Su arıtma ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu, evinizde kendiniz üretin.