Damacana Suyun Olumsuz Yanları?

Damacana Suyun Olumsuz Yanları?

Eğer hazır suların bir çözüm olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünün. Kaynak suların konulduğu damacanaların 65 kullanım sonrası atılması gerektiğini veya Evinizde kullandığınız damacanaların daha önce hangi evde ne şartlarda nasıl kullanıldığını biliyor musunuz? Hayatınız boyunca suya para ödemek mi istiyorsunuz?

TAŞIMA SORUNU

Damacana suyunu kaldırmak, taşımak kesinlikle büyük bir problemdir.

DEĞİŞTİRME SENDROMU

Damacananın değiştirilmesi; insanlar için çekilmez bir durum haline gelmiştir. İnsanlar kesinlikle damacanadaki son suyu içtikten sonra, damacanayı değiştiren olmak istemezler.

Damacana Suyun Olumsuz Yanları

DEPOLAMA SORUNU

Zamanla boş damacanaların etrafta çok yer tuttuğunu görürler.

SÜREKLİ KORUMA

İlk aldığınız damacana suyunuz, ağzı açılana kadar belki yüksek kalitededir.

Fakat mesela yüzme Yüzme havuzuna düşünün. Hava ile direkt temas halinde olan havuzda, suyun bakterilerle teması arttıkça rengi yeşile dönüşür. Damacana suda bulunabilecek bir mikrop da,zamanla üreyecek çok sayıda bakteri oluşmasına sebep olacaktır.

DIŞ ETKİLERE KARŞI KORUMASIZ KALMA

Damacana suda bakterilerin oluşmasını engelleyecek hiç bir önlem yoktur.

Örneğin; Damacana,değişim sırasında üste bulunan açıklıktan dolayı havada bulunan her türlü olumsuz etkilere maruz kalır.Ayrıca; suyu taşıyan insanların ellerinde bulunabilecek bakterilerde damacananın ağzından suyunuza kolaylıkla geçebilmektedir. Suyunuzu getiren insanların daha önce elleriyle nereleri tuttuğunu kim bilebilir ki?

MALİYET

Damacalanmış suyun maliyeti yüksektir. Siz tekrar tekrar damacananızın dolması için para ödersiniz.Bir işyerinin ve bir ailenin ihtiyacı olan içme suyu için; yılda ortalama 1,000 YTL ile 10,000 YTL arasında para ödendiğini biliyor musunuz?

İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. İçtiğiniz su’dan emin olun. Suyu damacanaya göre bedava için. Sağlıklı su için.